“Gyógyszerekre nincs mindig szükség, de a gyógyulásba vetett hitre igen.”

“Mindannyiunknak hatalmunkban áll választani egészség és betegség, gazdagság és szegénység, szabadság és szolgaság között. A miénk a döntés, nem pedig bárki másé.” (Richard Bach: Illúziók)

Érdekességek innen-onnan ...

Mi mindenre jó a szódabikarbóna, és más hasznos ötlet

Szódabikarbóna - a régi-új csodaszer


Nagymamáink letették mellette  a voksukat, és nem tévedtek. A szódabikarbóna meglepően sokféle módon alkalmazható: a konyhában főzéskor, a háztartásban számos helyen, de különösen gyomorégés, emésztési gondok ellen, és a kellemes lehelet, a fehérebb fog elérése sem áll messze tőle. Mindig tartsunk belőle otthon!  

Íme néhány ok, amiért a szódabikarbóna rendszeres használata ajánlható.  

Tisztítja a kezet

Nedvesítsük be a kezünket, és enyhén dörzsöljük be szódabikarbónával, mintha csak beszappanoznánk.

Meglepődve tapasztalhatjuk, hogy kezünk bőre tiszta és lágy lesz tőle. Ha pedig fehéríteni szeretnénk a körmeinket, körömápolás előtt áztassuk be egy tál langyos vízbe, melyhez három evőkanál szódabikarbónát adtunk.

Ha nem ipari környezetben dolgozunk, egyszerű kézmosásra egy káros anyag mentes kézmosó lehet egy habos babafürdető

Szagelnyelő

Noha szagtalan, a szódabikarbóna egyik jó tulajdonsága, hogy képes elnyelni a legzavaróbb szagokat/illatokat is, mert semlegesíti a baktériumok okozta savas anyagokat. Hasznos a hűtőben, a beépített szekrényben vagy akár megszokott dezodorunk helyett is.


Egy kevés szódabikarbóna port bedörzsölünk a hónaljunkba vagy a lábfejünkbe, és máris elfelejthetjük az izzadságszagot. Beszórhatjuk a cipőnkbe is, majd hagyjuk állni benne egész éjszaka: nemcsak, hogy szagtalanítja a lábbelit, de megakadályozza a későbbi lábgombásodást is. 

Könnyíti az emésztést

Ég a gyomra? Nehezen, emészt?

Könnyen segíthet rajta! Oldjon fel egy kávéskanál szódabikarbónát egy pohár vízben, és igya ki egy hajtásra!

Ilyenkor olyan puffadást enyhítő oldatot kapunk, mely lúgos kémhatásának köszönhetően stabilizálja a pH-értéket, és megszünteti a túlzottan savanyú kémhatást. Az arra érzékeny személyek számára főzés közben is tehetünk egy késhegynyi szódabikarbónát az ételbe, amitől a nehezen emészthető vagy savas hatású hozzávalók (paradicsom, gyümölcsök stb.) könnyebben emészthetők lesznek.

Sütéshez

Kiválthatjuk vele az élesztőt még kenyérsütésnél is! Egy kiváló megoldás a teljes kiőrlésű élesztőmentes tönkölykenyér!


Fűrdéskor

Fürdővízbe téve méregtelenít, oldja a feszült izmokat.


Fertőtlenít

Rendszerint nem is gondolunk rá, de a fésűk, kefék, manikűrkészlet, smink-ecsetek, szivacsok és más hasonló eszközök a baktériumok melegágyai lehetnek. Alapos tisztítás, fertőtlenítés céljából tegyük azokat speciális áztató-lébe: egy mosdókagylónyi vízbe keverjünk 8 evőkanál szódabikarbónát. Hagyjuk benne állni tisztítandó, ilyen jellegű tárgyainkat egy éjszakán át, majd öblítsünk másnap reggel.

Fertőtlenítésre javasolok egy másik kiváló szert is: a klórdioxidot!! Ennek egy egyszerűen használható változata azEliminátor, amit ráspriccelve tárgyakra a úgyanígy sterilizáló hatású. Ez is jó még sok minden másra is!!  

Továbbá:

- Megőrzik élénk színüket zöldségek, ha főzéskor kevés szódabikarbónát is szórunk a vízébe. 

- Keményebb és tartósabb marad a tejszínhab, ha felverés előtt egy csipetnyi szódabikarbónát teszünk bele. 

- Mindenfajta rovarcsípésre kiváló - a szódabikarbóna kevés vízzel keverve hatásos fájdalom- és duzzadtságcsökkentő. 

- Mosatlan gyümölcsöt soha ne fogyasszunk. Tiszta víz helyett azonban javasolt 1-2 evőkanál szódabikarbónát és egy liter tiszta víz keverékét használni a mosáshoz.

- A sütemények összeállításánál fele sütőport és fele mennyiség szódabikarbónát használjon, szép egyenletes lesz a tészta. 

- Ha nehezen fő meg a marhahús, tegyen a vízbe egy késhegyi szódabikarbónát. Más húsra is érvényes ez az eljárás.

- Ha kemény a víz, szórjunk fürdővizünkbe 10 deka szódabikarbónát, mert annak vízlágyító hatása van. 

- Leégett étel maradványait eltüntethetjük, ha az edényben kevés vízbe kevert szódabikarbónát forralunk. Ha kihűlt, könnyen kitisztíthatjuk a lábast. 

- A csempére tapadt makacs szennyeződéseket nedves rongyra szórt szódabikarbónával dörzsölhetjük le. A WC-kagylóba szórjon szódabikarbónát, majd csutakoljuk ki kefével. 

- Két púpozott kiskanál szódabikarbónából és egy kiskanál citromléből vagy vízből készítsünk sima pépet. Ezzel mossunk fogad, majd hideg vízzel öblögessünk. Fehéríti a fogzománcot. Ezen kívül keverhetjük fogporral és azzal dörzsölhetjük a fogunkat

A fluor tartalmú fogkrémek helyett javasolunk egy kiváló fogrémet: Radiance! 

- Ha hajmosás előtt egy maroknyi szódabikarbónát dörzsölünk a száraz fejbőrbe, megszabadít a korpától. A káros anyagok helyett tiszta forrásból származó sampon pl.: Silken

Mosás! Gyógyszertárban nagy tételben lehet venni szódabikarbónát, a fehérekhez mosóporral* keverve, fele -fele arányban lehet használni. Ki kell tapasztalni az adagot, hiszen minden gép más. Tényleg FEHÉR LESZ a fehér ruha!!!!!!!!! Ha kipróbáljátok, nem fogtok bolti mosószerrel mosni. No és természetesen környezetbarát (bolti mosószerrel nem az*). 

A METRÓ áruházban kapható a Szilas 1 kg-os kiszerelésű szódabikarbónája (zöld csomagolásban). A nagy kiszerelésű fűszereknél található ~300.- Ft) 

Legutóbb bioboltban vettem .


Egyébként a háztartásban még egy csomó mindenhez - takarítás - lehet használni. 1 kg szódabikarbóna a gyógyszertárban ~4oo ft.

A színes és fehér ruhákhoz is használható.

Öblítőt sem érdemes venni**. 

*A mosószereket, kozmetikumokat, dekor kozmetikumokat (sminket), többi tisztító és tisztálkodó szereket, élelmiszereket, gyógyszereket, oltóanyagokat gyártók átvernek téged. 

Most csak a mosószerekre visszatérve, a legtöbb mosószerben mérgező anyagok: foszfátok és szulfátok vannak (ezek a száraz ruhában maradnak nyomokban és bőrön át fel tudnak szívódni), valamint zúzott kagylóhéj.

Nagy csomag (doboz vagy zacskó) és nehéz, elvégre annyi pénzért már valamit cipelni is kell

A bolti mosószereknél sokkal jobb és olcsóbb indiai mosódiót használni. 

Egy másik lehetőséget is bemutatok. 

Mit szólnál egy mosóporhoz, ami 30°C-on tisztára mos (enzimekkel)? 1.8 kg-os dobozban kapható és 50-60 mosásra elég? Ráadásul természetes vízlágyítót is tartalmaz. 

A 30°C-on történő mosással energiát lehet megtakarítani. 

**Nem kell hozzá öblítő (bár az is van a kínálatban). Maximum egy tiszta parfümöt érdemes választani hozzá egy tiszta és szintén környezetbarát illó olajat és kevés vízbe (még jobb a különleges szájvízbe , ami jó még sok minden másra is) csöpögtetve tegyük az öblítő helyére a mosógépben. Egy ideig alkalmaztuk, de már erre sincs szükség. Így is kellemes a ruha, szabadban szárítva pedig természetes illatú, vagy inkább illatmentes. 

Ha nagyon foltos a ruha, akkor érdemes mosószappannal bedörgölni a foltot!  









Weblap látogatottság számláló:

Mai: 64
Tegnapi: 86
Heti: 335
Havi: 1 430
Össz.: 494 259

Látogatottság növelés
Oldal: Szódabikarbóna mint csodaszer
“Gyógyszerekre nincs mindig szükség, de a gyógyulásba vetett hitre igen.” - © 2008 - 2024 - erzso-gyogyasz.hupont.hu

Az, hogy weboldal ingyen annyit jelent, hogy minden ingyenes és korlátlan: weboldal ingyen.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »