“Gyógyszerekre nincs mindig szükség, de a gyógyulásba vetett hitre igen.”
“Mindannyiunknak hatalmunkban áll választani egészség és betegség, gazdagság és szegénység, szabadság és szolgaság között. A miénk a döntés, nem pedig bárki másé.” (Richard Bach: Illúziók)
A torokcsakra betegségei
A megfázástól a fülproblémákig
A torokcsakra felelős az önfegyelemért és a kommunikációért. Szegycsontunk apró mélyedése elvezet saját belső valóságunkhoz, megmutatja az adás és elfogadás egyensúlyát önmagunkban.
A torokcsakra a beszéd, a kommunikáció és a hallás központja. A külső és belső hangok alapján tudjuk eldönteni, mit várnak tőlünk, és mit várunk el mi a külvilágtól.
A torokcsakra szoros kapcsolatban áll az éhséggel és a szomjúsággal. A vágy, hogy kielégítsük szükségleteinket, azt jelképezi, hogy olyan dolgokkal töltsük fel magunkat, amelyek kitöltik a belső űrt.
Szerveink közül a tüdő, a gége és a hangszálak tartoznak ehhez a csakrához. Ezért abban is szerepe van, hogyan tudunk énekelni, és nyelvileg kifejezni magunkat.
A torokcsakra főtémái:
Az önfegyelem
A kommunikáció
A torokcsakra címszavai:
A beszéd és a hallgatás polaritása
A kommunikáció
A fülelés
Az önuralom
A torokcsakra egyik fő gyakorlata a hallgatás. Csak akkor tudunk őszintén kommunikálni, ha önmagunkat is meghallgatjuk. Ehhez azonban csendre van szükségünk. Aki keveset beszél, az erős torokcsakrával rendelkezik. Ha a torokcsakránk túl aktív ez túl sok fecsegésben nyilvánulhat meg , nagyon sok energiát veszíthetünk, eltávolodva ezzel saját valóságunktól.
Így erősítsd a torokcsakrádat!
Énekelj, olvass hangosan, mesélj másoknak!
Fejezd ki érzéseidet!
Vezess naplót!
Viselj gyakran világoskék ruhát, vagy aludj ilyen színű ágyneműben!
Tanácsok a túlműködés esetére:
Hallgass és böjtölj!
Tanulj meg meghallgatni másokat!
Tanácsok alulműködés esetére:
Játékból színészkedj!
Kiabálj terápiás céllal!
Írj levelet azoknak, akiknek szeretnél valamit mondani, vagy akikkel nem értesz egyet!
A torokcsakra zavaraira visszavezethető problémák:
A torokcsakra betegségei szinte mindig a beszédproblémákban jelentkeznek. A köhögés, a torokfájdalom és a rekedtség mind arra utalnak, hogy kicsit el kellene csendesednünk. A bajok abból is adódhatnak, hogy olyan érzelmeket nyomunk el magunkban, amelyek kiabálásra, sírásra vagy mérgelődésre indítanának. Az elfojtott érzelmek pedig elzárják energiáink szabad áramlását.
A torokcsakra betegségei az önkifejezéssel és gondolataink kifejezésével vannak összefüggésben. A csakra zavarával küszködők nehezen engedik el régi gondolataikat, megakadályozva ezzel az újabbak megszületését. Ennek eredménye a gyakori szabadkozás, mogorvaság és rosszkedvűség. Ha a tettekre és az érzelmekre intellektuális magyarázatokat keresünk, elveszíthetjük rugalmasságunkat.
Torokcsakra - Testi problémák
Asztma: Az asztmában szenvedőknek gyakran nincs elég terük az önkifejezésre, nem értik meg őket. A rohamokkal hívják fel magukra a figyelmet, így próbálnak kommunikálni környezetükkel.
Bronchitis: Ez a betegség a dohányosoknál gyakori. Sokan azért cigarettáznak, hogy elnyomják a beszédet. Köhögésbe menekülhetnek azok is, akik nem merik véleményüket kinyilvánítani.
Fülproblémák: A fülproblémák arra hívják fel a figyelmet, hogy nem hallgatunk sem belső hangunkra, sem mások véleményére.
Mandulagyulladás, torokfájás: Az elnyomott félelmekkel és a haraggal függ össze. A torokfájás minden típusánál foglalkoznunk kell a köldökcsakrával is.
Megfázás: A köhögés és a megfázás figyelmeztet arra, hogy kiürültünk, túl sokat adtunk magunkból.
Nyakfájdalmak: A kimondatlan, nyomasztó érzések, gondolatok okozzák.
Pajzsmirigyproblémák: Alulműködése a változásokkal szembeni ellenállást jelenti, túlműködése esetén pedig túl sok mindent szeretnénk egyszerre.
Rekedtség: A rekedtség esetén túl sok energiát adtunk le a torokcsakránkon keresztül, és keveset hallgatunk.
Sclerosis multiplex: Ez a betegség is a torokcsakra zavaraira vezethető vissza. A betegek állandóan visszafojtják érzelmeiket, nem tudják a frusztrációt, a haragot kifejezni.
Szájproblémák: A szájüreg és a gyomor bajai az érintettben rekedt agresszióra utalnak. A gyomorból jövő szájszag távolságot teremt, ezért ilyenkor meg kell vizsgálnunk, valóban szükségünk van-e egy kis távolságtartásra.
Tüdőproblémák: Hosszú távon károsítja a torokcsakrát, ha úgy érezzük, nem jutunk elég szabadsághoz. A tüdő így nem kap elég életenergiát.