“Gyógyszerekre nincs mindig szükség, de a gyógyulásba vetett hitre igen.”

“Mindannyiunknak hatalmunkban áll választani egészség és betegség, gazdagság és szegénység, szabadság és szolgaság között. A miénk a döntés, nem pedig bárki másé.” (Richard Bach: Illúziók)

„A test gyógyítja meg önmagát, az orvos csak a természet asszisztense.”

(Hippokratész)

 

 

DIÓOLAJ, MELLYEL A RENESZÁNSZ FESTŐK KÉPEIKET ÓVTÁK, MI PEDIG AZ EGÉSZSÉGÜNKET
 
dioolaj.jpg

A híres festők már a reneszánsz idején is próbálták védeni festményeiket és hosszabb élettartamot biztosítani nekik, ezért néhányan közülük a dióolajat vetették be. De nemcsak a reneszánsz idején figyeltek fel ennek az olajnak a pozitív tulajdonságaira, hanem minden korban felfedezték áldásos hatásait.

Az angolok az üszkösödést próbálták általa orvosolni, a rómaiak és a görögök pedig a különféle bőrbetegségeknek kívánták elejét venni dióolaj használatával. A népi hiedelem úgy tartotta, hogy a dióolaj segíthet a gyengeelméjűséget is gyógyítani, de tályogot is kúráltak vele, habár ilyenkor némi mézzel és rozmaringgal is összekutyulták. Franciaországban pedig a szegény családok főzési alapanyagának számított, mivel a zsír megfizethetetlen volt a kevésbé módosak számára.

A dióolaj rendkívül gazdag A-, B-, E-vitaminban és telítetlen zsírsavakban. Az egyik legáldásosabb tulajdonsága a cukorbetegség kockázatát csökkentő hatásában rejlik, melyet számtalan kutatás is alátámasztott. Emellett persze egyéb betegséget és problémát is képes orvosolni. Belsőleg használva csökkenti a szervezet gyulladásait, a vérnyomást, a koleszterinszintet. A dióolaj gombaölő hatásáról is ismeretes. 

Rendszeres használatával megelőzhetők a szív- és érrendszeri megbetegedések, javítja az agyműködést és a memóriát, erősíti az immunrendszert. Jó szolgálatot tesz bélgörcs és hasmenés esetén is. Magas vastartalma révén a vérszegénység megelőzésében is kitüntetett szerepet játszik. Az ókori görögök és rómaiak tudhattak valamit, hiszen napjainkban is rengeteg bőrprobléma ellen be lehet vetni ezt a csodás olajat, köszönhető ez a magas E-vitamin-tartalmának. Ennek révén még bőrtápláló hatása is kiemelkedő. A dióolaj szabályozza a nyirokrendszert, és még az enyhe depressziós tünetek ellen is képes felvenni a harcot.

Felnőtteknek naponta egy evőkanál fogyasztása javasolt. Dióolajjal ízesíthet salátákat, de süteményeknek és édességeknek is kellemes ízt kölcsönöz, kiváltképp ha a desszert diót is tartalmaz.

Dióolajat házilag is könnyedén lehet készíteni, nincs is másra szükség csak 3 dl olívaolajra, 2 dl napraforgóolajra és 30 dkg dióra. Nyilván ez nem olyan lesz, mint a boltokban kapható dióolaj, de arra éppen alkalmas, hogy kipróbálja ezt a csodaolajat és eldöntse, hogy meg tud-e barátkozni az ízvilágával és áldoz-e rá, hiszen a dióolajnak meglehetősen borsos ára van, de emellett számtalan pozitív hatása is akad. A házilag készített dióolajhoz először is pirítsa meg a diót egy serpenyőben, majd hagyja alaposan kihűlni.

Egy kés segítségével aprítsa fel a dióbelet, majd a kétféle olaj társaságában melegítse 5-6 percen keresztül, de vigyázzon, az elegynek nem szabad forrnia. Miután lehűlt, szűrje le, öntse egy tiszta, jól záródó üvegbe, majd állítsa száraz, hűvös helyre. Még az ünnepeken is ízesítheti ezzel az olajjal a süteményeit, hiszen akár 3-4 hónapig is eláll.

Forrás: http://gyogyszernelkul.com/

 

Diólevél
Juglans regia

558120_614482138568449_1331248246_n.jpg


A teljesen kifejlődött, megvastagodott szövetű, a szárról lefosztott szárított levelei adják a drogot (Juglandis folium), amely többek között juglont, hidrojuglont, cseranyagokat, flavonoidokat, illóolajat tartalmaz. 4-5 kg friss levélből lesz 1 kg száraz drog, amelyből forrázatot készítünk.

A népi gyógyászat korábban felhasználta a szárított termésburkot, és a diótöréskor nyert, a termésben található közfalat, amelyekből főzet készült. A diófa alatt nem nő meg más növény: a levelek lehullásakor felszabaduló juglon több hónapig marad a talajban, mielőtt elbomlik, mérgező más növényekre.

Gyógynövényként a zöld burkot sőt magát a termést is használják, gyógyteát azonban a levélből készítünk. A dió termésében számos vitamin és ásványi só található: magnézium, foszfor, vas, kálcium, cink, B9, B6, E és A vitamin. 
A diólevelet június végétől augusztusig gyűjtjük, olyankor, mikor már szép sötétzöld a színe de még nem jelennek meg rajta a rozsdafoltok. A leszedett, ép, nem foltos leveleket megszárítjuk, összevágjuk, szellős, száraz helyen tároljuk.

Hagyományos felhasználása: tonizáló, stimuláló, emésztést elősegítő és salaktalanító. Ezért ajánlják angolkórra, nyirokrendszeri betegségekre, tüdő- és csont tbc-re. Jól megfigyelhető hatása van az emésztőrendszerre és az izomzatra. Vértisztító, serkenti a máj tevékenységét és a vérkeringést. 

Antibiotikus hatása régóta ismert a népgyógyászatban. Vidéken a lépfenét is kúrálták vele.

Cukorbetegséget is kezelnek vele, mert szabályozza az anyagcserét, csökkenti a vércukrot, enyhíti a szomjúság érzetet, csökkenti a vizelések számát és megakadályozza a szövődmények kialakulását. A levelek összehúzó hatásúak, ezért enyhe hasmenésre és gyomorhurutra használják.

Belsőleg: naponta 1-3 csésze az előbbi esetekben. Hat hét folyamatos fogyasztás után ajánlatos egy 3-4 hetes szünetet tartani.
Külsőleg nőgyógyászati problémákra (fehérfolyás, méhgyulladás), ekcémára, tejallergiára, korpára és hajhullásra, visszérsebekre, szemhéj duzzanatra, mandulagyulladásra és fekélyes sebekre használják. Angliában fejtetű és atka ellen használták megelőzésre. Orrpolip esetén az orrba felszívott diólevél tea hatásos. 


Forrás: http://gyorgytea.hu/gyorgyteak/egyedi-teak/dio

 

Ez történik, ha naponta megeszel 15 db diót
 
 
Napi egy alma, az orvost távolt tartja, szokták mondani, de ez igaz lehet a dióra is, hiszen rendkívül egészséges. Elsősorban bél-és gyomorbetegségek kezeléseit egészíthetjük ki dióval. Ajánlott fogyasztani emésztési zavar, fekély, kiütések, hasmenés és székrekedés esetén is.

Akár egy hónapon keresztül is ehetjük a dióbelet, ha nem haladjuk meg a napi 100 grammot. Így elkerülhetjük, hogy a dió szájüregi betegséget, vagyis aftát okozzon. Ha mégis érezzük, hogy baj van, együnk meg egy kanál mézet, vagykenegessük a fekélyt még idejében.

A dió enyhén pirított formában könnyebben emészthető. Sokan attól tartanak, hogy ha túl sokat esznek belőle, súlyfölösleget okoz. Jó tudni, hogy nincs több kalória benne, mint például a húsban, ráadásul egészséges zsírokat tartalmaz, melyek csökkentik a koleszterinszintet.

1. Szíverősítő

Szabályozza a vérnyomást, és csökkenti a koleszterinszintet is, kiváló antioxidáns. Rendszeres fogyasztás által a dió erősíti a vérereket, és megóvja őket a különböző betegségektől. Ha nyolc napon keresztül fogyasztunk diót megőrizhetjük a szív egészségét, és megelőzhetjük a stroke-ot is. Szakemberek azt tanácsolják, hogy magas zsírtartalmú ételek után fogyasszunk egy-két szem diót, ez semlegesíti a rossz zsírok hatását a szervezetben. A koszorúér betegségek kialakulását közel 30%-al csökkenti.

2. Kiváló a gyomor számára is

A dió nem csak a húgyúti fertőzéseket, hanem a köhögést is hatékonyan enyhíti. Mivel sok rezet tartalmaz,azoknak is ajánlott, akik vérszegénységben küzdenek.

Napi húsz szem dió fogyasztásával hatékonyan kezelhetjük a pikkelysömört és az allergiás kiütéseket is. Négy darab pörkölt dió segítségével pedig megelőzhetjük a székrekedést. Tanin tartalma miatt pedig ajánlott hasmenés estén, de tumorellenes hatása is van. Omega3, fitoszterol és antioxidáns tartalma miatt nagy segítségre lehet a mellrák elleni küzdelemben. Arról is beszámoltak már, hogy felére csökkentette a daganatot vagy akár el is tüntette.

3. Memóriaserkentő

Kutatások alapján kimutatták, hogy azok, akik nagyobb szellemi terheltségnek vannak kitéve, jó eredményeket érhetnek el dió fogyasztásával. Mivel sok cinket tartalmaz, nem csak nyugtatja az idegrendszert, hanem csökkenti a fáradtságot is.

Vágjunk apróra egy marék diót, keverjük el egy evőkanál mézzel, és együk meg. Ajánlott utána egy pohár friss gyümölcslé fogyasztása is. Különösen a vizsgaidőszakban levő diákok fogyasszanak naponta 15 szem diót és 4 evőkanál mézet. A keverék energetizál, és segítségével könnyebben le lehet küzdeni a stresszt.

Azok, akik valamilyen májbetegségben szenvednek, csak mértékkel fogyasszák a diót, vagy kérjék ki orvosuk tanácsát. A diót nem ajánlott hússal, tésztával vagy keményítőt tartalmazó ételekkel együtt fogyasztani, mert hosszútávon súlyfelesleghez vezethet.

Forrás: twice.hu

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 62
Tegnapi: 86
Heti: 333
Havi: 1 428
Össz.: 494 257

Látogatottság növelés
Oldal: Dióolaj + Diólevél gombaölő, vértisztító, antibakteriális DIÓBÉL mint gyógyító
“Gyógyszerekre nincs mindig szükség, de a gyógyulásba vetett hitre igen.” - © 2008 - 2024 - erzso-gyogyasz.hupont.hu

Az, hogy weboldal ingyen annyit jelent, hogy minden ingyenes és korlátlan: weboldal ingyen.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »