“Gyógyszerekre nincs mindig szükség, de a gyógyulásba vetett hitre igen.”

“Mindannyiunknak hatalmunkban áll választani egészség és betegség, gazdagság és szegénység, szabadság és szolgaság között. A miénk a döntés, nem pedig bárki másé.” (Richard Bach: Illúziók)

A mustármag jótékony hatásai

mustarmag.jpeg

A kicsi sárga magokat leginkább eltevéskor szoktuk használni. Máskor alig jut eszünkbe, hogy vegyünk egy-egy tasakkal belőle, pedig már a legkisebb boltokban is beszerezhető, és szinte ingyen van.

Sok fehérjét, rostot, C-vitamint és számos ásványi anyagot tartalmaz. Gyulladáscsökkentő hatása például a magas szelén tartalmának köszönhető. Emellett pedig nagy mennyiségű magnéziumot tartalmaz, mely hatékonyan csökkenti a migrén és asztma okozta kellemetlen tüneteket. Ha halat készítünk, mindenképpen adjunk hozzá egy kevés mustármagot is, hiszen ez csak még jobban fokozza az Omega 3 jelenlétét.

A mustármag ásványi anyag összetételének köszönhetően segít a reumatikus betegségek kezelésében, a fájdalommal járó gyulladás enyhítésében. Keverhetjük például az otthon elkészített tésztákhoz, szószokba is.

Niacin tartalmának köszönhetően hatékony vérnyomás szabályozóként is funkcionál, közben pedig védi az ereket és csökkenti a koleszterint. Mivel sok B-vitamint, folsavat, riboflavint, niacint és tiamint tartalmaz, segíti az anyagcserét, így az ideális testsúly kialakításában is fontos szerepe van. A mustármag növeli a nyáltermelést, így lehetővé teszi a jobb emésztést.

Antioxidáns tulajdonságának köszönhetőenlassítja az öregedési folyamatokat, véd a gyomor- és bélrák ellen, megakadályozza a rákos sejtek kialakulását és növekedését. A benne levő mustárolaj és a béta-karotinsegíti a fejbőr egészségének megőrzését, beindítja a vérkeringést, serkenti a haj növekedését.

Rosttartalmának köszönhetően megelőzhető a székrekedés és az aranyér is. A mustármag ként tartalmaz, így kiváló gombaölő és antibakteriális tulajdonsággal rendelkezik, ajánlott fogyasztani belső fertőzések esetén is.Növeli az immunitást, a szervezet azon képességét, hogy könnyebben legyőzze a betegségeket, mivel olyan esszenciális ásványi anyagokat tartalmaz, mint például a vas, mangán, magnézium és réz. Magas a kalcium tartalma is, így a csontok egészségének megőrzésében is nagy szerepet játszik.

forrás: http://twice.hu

 

Parányi mustármagban

hatalmas erő

A mustármag a szervezet anyagcseréjét természetes úton szabályozza. A szervezet különböző helyein lévő káros lerakódásokat elhárítja, ezért a vért tisztítja.

A mustár a káposztafélék csoportjába tartozó egynyári növény.

A mustármag a mustárfajok magja. A mustármagból készül a mustár fűszer. Többféle mustár létezik, alapjában véve azonban két fő típust különböztetünk meg: fehér és fekete mustárt. A fehér mustár nagyban termesztett. A magok kerek formájúak, színűk sárga, szagoktól mentesek, enyhén csípős ízzel. A mustár az amerikai konyha elengedhetetlen fűszere.

 

A fekete mustár magja kívül vörösesbarna színű, belül zöldessárga, apró és gömbölyű. A fekete mustárt lényegében csak a konzervipar és a gyógyszeripar használja.

 

Gazdag omega-3 zsírsavakban is, emellett tartalmaz még magnéziumot, vasat, foszfort és kalciumot. Fehérjében és rostokban is gazdag, így nemcsak a zsírégetést segíti, de méregtelenít, és emésztésedet is rendbe teszi.

 

Mustár történelem

 

A mustárt már az ókorban használták gyógynövényként, de később a görögök és a rómaiak is sokra becsülték. A Sumérok és az Indiánok már i.e. 3000-ben használták a fehér mustár magjait. Európában, így hazánkban is a rómaiak terjesztették el.

 

A mustármagot a közvélemény régóta ismeri. Hipokratész idejében is ismert volt a mustármag jótékony hatása.

 

A mustármag több bibliai példabeszédben szerepel, általában a kicsinységük ellenére is nagy erővel és hatással bíró dolgok szimbólumaként, a nagy teljesítményre képes személyes hit és lelkierő példázataként említve.

 

A mustármag gyógyászati felhasználása

 

Napjainkban inkább a virsli elengedhetetlen kísérőjeként tartják számon, pedig egészségügyi hatásai ma is jelentősek.

A fehér mustármag érelmeszesedésre, magas vérnyomásra, anyagcsere- és gyomorpanaszokra, epehólyagra, emésztési panaszokra, felfúvódásra és májproblémákra, reumára, isiászra (idegbecsípődés) és bőrproblémákra, pattanásos, kiütéses bőrre, kiválóan alkalmas.

 

A mustármag nélkülözhetetlen alapanyaga a mustárnak, mely többféle ízesítéssel különböző csomagolásban van jelen piacunkon.

 

A fehér mustármag a régi népi gyógyászat gyakran használt anyaga. A mustármag általános hatása, hogy a szervezet anyagcseréjét természetes úton szabályozza. A szervezet különböző helyein lévő káros lerakódásokat elhárítja, ezért a vért tisztítja. Így mindazon betegségeknek, amelyek okai az emésztőszervekben és a vér nem tökéletes összetételében keresendők, a mustármag-kúrával kiküszöbölhetőek. Német szanatóriumok vizsgálatai szerint a kúra lényegesen csökkenti az agyvérzésre való hajlamot, és kiválóan alkalmas az emlékezőképesség javítására. Érelmeszesedésre hajlamosaknál kiváló gyógyhatás érhető el vele. Hashajtó hatása ugyan nincs, de bő székletet eredményez, mert a magok emulziója fokozatosan letisztítja a bélfalra tapadt, beszáradt bélsármaradványokat. Segít meggyógyítani a bőrön jelentkező betegségeket, hibákat (pattanások, ekcéma, viszketegség), megszünteti a körmök törékenységét, és a hajhullás megakadályozásában is van szerepe. Különböző zsírsavai szerepet játszanak az emésztőrendszer fertőtlenítésében.

 

A mustármag annak ellenére, hogy parányi, tele van hasznos tápanyagokkal. Nagyon magas a szelénium- és a tripofánaminosav-tartalma, melynek hatására csökken az étvágyad, és kevésbé kívánod majd a magas cukortartalmú ételek fogyasztását.

 

A mustármag hatása egészségügyi szempontból igen sokrétű.

 

A mustármag szelén tartalmának köszönhetően az egyik legfigyelemreméltóbb hatása, hogy megvédhet bennünket a rákos sejtek növekedésével szemben, mivel megfelelő ellenállást biztosít. Lassítja a rákos sejtek fejlődését és antioxidánsként is működik.

 

Azok számára, akik ízületi fájdalmakkal, reumával küzdenek, mindenképp hasznos a mustármag fogyasztása – a jótékony hatás a szelén- és magnéziumtartalomnak köszönhető.

 

A mustármagot fogyasztók körében csökkennek a migrénes panaszok. Fogyasszunk a halhoz csipetnyi mustárt, és máris fokozzuk a halban található Omega-3 zsírsav jótékony hatását.

 

Légzési problémákra a mustármag vagy általában a mustár fogyasztása ismert, mint a légutak beszűkülésének ellenszere.

 

Vérnyomásra és menopauzára is jók a mustármagban található tápanyagok, így a réz, a vas, a magnézium és a szelén a vérnyomás szabályozásában működik közre és megkönnyebbülést hoz menopauza idején.

 

A mustármag hatása az asztmások számára is segítséget jelent. A réz, szelén, a vas és a magnézium, melyek megtalálhatók benne, képesek megelőzni az asztmás rohamokat.

 

Mustármag kúra

 

6 hétig minden reggel és este 1-1 teáskanálnyi fehér mustármagot nyelj le összerágás nélkül és utána igyál meg legalább 3 dl vizet.

A kúrát egy évben kétszer, háromszor javasolt megismételni. Gyógyhatása abban áll, hogy a szervezeten emésztetlenül átmenő magok emulziói kioldódnak és a bennük lévő anyagok a belekben lerakódott, bélfalra tapadt bélsártól megtisztítják a szervezetet.

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 99
Tegnapi: 86
Heti: 370
Havi: 1 465
Össz.: 494 294

Látogatottság növelés
Oldal: MUSTÁRMAG gyulladáscsökkentő...
“Gyógyszerekre nincs mindig szükség, de a gyógyulásba vetett hitre igen.” - © 2008 - 2024 - erzso-gyogyasz.hupont.hu

Az, hogy weboldal ingyen annyit jelent, hogy minden ingyenes és korlátlan: weboldal ingyen.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »