“Gyógyszerekre nincs mindig szükség, de a gyógyulásba vetett hitre igen.”

“Mindannyiunknak hatalmunkban áll választani egészség és betegség, gazdagság és szegénység, szabadság és szolgaság között. A miénk a döntés, nem pedig bárki másé.” (Richard Bach: Illúziók)

Gyógyfű, melynek baktériumölő hatása a penicillinével vetekszik

oreganos-1-b.jpg

Az oregánó (Origanum Vulgare) igen gazdag antioxidánsokban

Több alkalommal bizonyították,  8-szor nagyobb a hatóanyagtartalma, mint az almának, és 3-szor nagyobb, mint az áfonyának. Legelőször Görögországban kezdték vírusellenes és gombaölő tulajdonságai miatt alkalmazni. A görög oregánó szó jelentés “öröm”. Hippokratész a legerősebb antibakteriális szerként ismerte az oregánót. A hagyományos gyógyászatban a leveleit emésztési és légzési nehézségek enyhítésére alkalmazták.

A növényből kinyert olaj igen gazdag olyan ásványi anyagokban, mint például a kalcium, magnézium, cink, vas, kálium és réz. Ezenkívül nagy mennyiségben található benne C-és A-vitamin is.

Egyedülálló összetételének köszönhetően nagyon erős gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító. Megtalálható benne az egyik legerősebb természetben található fertőzés gátló anyag, a karvakrol is.

Az ősi indiai szerzetesek azt tartják, hogy: a hagyma, a fokhagyma és a gyömbér az élet három gyökere.

A bazsalikom, a kapor és az oregánó (szurokfű) pedig az élet három gyógyfüve.

Belsőleg: ajánlott megfázások és influenza, orrmelléküreg megbetegedések, torokfájás, légcsőhurut, tüdőgyulladás, immunrendszer serkentése, ínyfertőzések és fogfájás, emésztési problémák (gyomorrontás, emésztési zavarok, puffadás, hasmenés) esetén, emésztőrendszeri megbetegedések ellen,  mikrobák miatti rossz lehelet esetén.

Az aromaterápiával a párizsi Orvostudományi Egyetemen a hetvenes évektől foglalkozó Paul Belaiche professzor számos kísérlete igazolta az oregánó olaj hatásosságát. A professzor kísérletei azt is igazolták, hogy az oregánó olaj hatásos a candida baktériumok ellen is (78 százalékukat pusztította el), valamint a tüdőfertőzésekért felelős klebsiella baktériumok ellen (szintén 78 százalékukat ölte meg).
Egy mexikói kutatás a súlyos hasmenéssel járó giardiás fertőzések esetén találta hatásosnak az oregánó olajat, és egy amerikai kutatás pedig nagyon előnyös antibakteriális tulajdonságaira hívja fel a figyelmet az olyan népszerű parazitákkal szemben, mint a staphylococcus, az E. coli, és listeria. Végül egy brit kutatás 25 különböző baktériummal szemben mutatta ki az oregánó olaj baktériumölő képességét.

Külsőleg: láb- és körömgombásodás, lábujjak közti kipállás, megfázás miatti fájdalmak, herpesz,övsömör és ekcéma, hajkorpásodás, akne, gennyes pattanások, bőrviszketés, ízületi fájdalmak, rovarcsípések, horzsolások. Mindig kerüljük, hogy a szembe, illetve a nemi tájékra kerüljön!

Használata: külsőleg 10-15 csepp naponta bedörzsölésre (fél deciliter semleges olajban hígítva), belsőleg naponta 3-5 alkalommal alkalmanként 5 csepp tejbe, gyümölcslébe keverve vagy cukorra cseppentve. Terhes és szoptató anyáknak kerülniük kell a használatát.

Fotó: commons-media

Oregánólajat otthon is készíthetünk, de az eredmény érdekében jó, ha tudjuk, milyen oregano fajtánk van és azt is, hogy a macerátum hatékonyságában nem azonos az esszenciális, növényekből kinyert olajokkal. A növény levélzetét törjük, aprítsuk fel, majd tegyük nem avasodó olajba vagy zsírba. Minél több oregánót teszünk bele, annál erőteljesebb lesz a macerátum. 30-40 fokon melegítsük egy rövid ideig és meleg, napsütötte helyen további 14-20 napig érleljük.. Naponta rázzuk meg, keverjük át, és az érés után szűrjük le. Tároljuk hűvös helyen.

Illóolajként is megvásárolhatjuk 10-50 ml üvegekben. Ez tömény kivonat, így hígítani szükséges. Fél deciliter semleges olajba (mandulaolaj, étolaj) tegyünk 10-15 cseppet, fertőzéstől függően naponta  2-4 alkalommal.

Egészségügyi alkalmazásnál mindig figyeljünk arra, hogy minőségi, ellenőrzött  olajat használjunk. A „100%-os, természetes” felirat nem a minőséget jelzi! Vásároljunk minősített bizonyítvánnyal (pl. Demeter) rendelkező forgalmazóktól.

 

Egy másik csodanövény, ami kiváltja az antibiotikumokat

 

 kerti_sarkantyuka.jpg

 

A würzburgi egyetem szakembereinek döntése alapján a kerti sarkantyúka lett a 2013-as esztendő gyógynövénye Németországban. A növény – latin nevén Tropaeolum majus – baktériumok, vírusok, gombák szaporodását gátló, valamint a vérkeringést serkentő hatásának köszönheti az elismerést.

 

A rikító sárga, illetve narancssárga virágú kúszónövény fogyasztása részben helyettesítheti antibiotikumok szedését, ezáltal pedig csökkenti a gyógyszerrel szembeni rezisztencia kialakulásának az esélyét – indokolták döntésüket a német szakemberek. Tormagyökérrel együtt fogyasztva a sarkantyúka sikerrel alkalmazható arcüreggyulladás, hörghurut és hólyaghurut kezelésére is.

A kerti sarkantyúka mustárolajat, – egyfajta növényi antibiotikumot – illóolajokat, káliumot és olajat tartalmaz. A magjában lévő antibiotikum a bélflóra károsítása nélkül pusztítja el a légzőszerveket megtámadó baktériumokat. A növénynek minden föld feletti része ehető: leveleit pikáns, fűszeres ízük miatt salátaadalékként használják. A virág íze az édes borséra, illetve a retekére emlékeztet: sajtokkal, salátákkal együtt fogyasztják. Ecetes-sós lében tartósított virágbimbóinak az íze a kapribogyóéra emlékeztet. Fogyasztani csak nyersen ajánlott, ugyanis sütve-főzve vagy szárítva elvész az aromája.

A keresztesvirágúak rendjén belül a sarkantyúkafélék családjába tartozó egynyári növény Peruból került Európába. Nemcsak gyógyhatása miatt hasznos. Joggal nevezik a kertek álomvirágának, mert gondozást alig igényel: magjait elszórva minden évben újra kihajt. Gyümölcsfák törzse köré vetve távol tartja a vértetveket, emellett a paradicsomot és a burgonyát is védi a kártevőktől.

 

Johannes Gottfried Mayer, a würzburgi egyetem botanikusa szerint Németországban ma még nem értékelik kellően a kerti sarkantyúkát mint gyógynövényt. “Ezt a növényt szinte mindenki ismeri, hiszen csaknem minden kertben ott virít. Ezért sokan úgy gondolják, hogy valamilyen közönséges növénnyel van dolguk, pedig erről szó sincs” – vélte Mayer.

 

Magyarországon a parasztházak kertjeiben egykor általánosan elterjedt dísznövény volt. Virágai lehetnek aprók, nagyok, szimplák vagy teltek. Hagyományosan sárgák vagy narancsszínűek, de újabban egyre több színváltozat ismert: vörös, rózsaszín, vagy akár kétszínű is. Magját április közepén vetik, a növény májustól októberig folyamatosan virágzik. Szegélynövényként, balkonládába vagy kosárba ültetve is gyönyörű látvány.

forrás: http://egeszsegter.hu/

 
 
 
 
Szájfertőzések kezelése gyógynövényekkel
 
Az ajkakon és a szájon belül (torkon, ínyen, nyelven) megjelenő hólyagok sokunk életét megnehezíti. A fájdalmas, égő hólyagok általában valamilyen vírusfertőzés eredményei, de előidézheti a kimerültség, stressz, C- illetve B-vitamin hiány is. Enyhe láz is kísérheti, az evés, ivás főleg a szájüregi fertőzésnél fájdalmas lehet. Lassan gyógyul, általában 7-10 nap szükséges a felépüléshez. Ezekkel a gyógynövényekkel kezelhetjük, segítségükkel a tüneteket jelentősen csökkenthetjük, elviselhetőbbé tehetjük.
 
koriander.jpg
 
 
Édesgyökér
 
Az édesgyökér jó gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal rendelkezik, emiatt segítségével jól kezelhetőek a szájüregi hólyagok. Pár teáskanál porított édesgyökeret keverjünk össze mézzel, ezt kenjük rá a hólyagokra. Enyhíti a gyulladást, csökkenti a fájdalmat.
 
Görögszéna
 
Egy csésze görögszéna levelet forrázzunk le két-három csésze forró vízzel. Hagyjuk kihűlni, majd szűrjük le. Gargalizáljunk vele naponta legalább kétszer vagy háromszor.
 
Koriander
 
A korianderleveleket forraljuk fel vízben. Szűrjük le, majd hagyjuk kihűlni egy kicsit. Ha már langyos, gargarizáljon legalább 3-4 alkalommal naponta. A gargalizásra a koriander mag főzete is alkalmas.
 
Egres
 
Pépesítsünk össze indiai egrest. Kenjük rá a fekélyes, hólyagos részre, legalább kétszer egy nap. Gyorsan enyhíti a fájdalmat.
 
Teafaolaj
 
A teafaolaj kitűnő természetes orvosság szájüregi fekélyek kezelésére. Keverjünk legalább 10 csepp teafa olajat 1/3 csésze vizhez. Használjuk szájvízként, de alkalmazhatjuk közvetlenül a hólyagos területen is. Segít csökkenteni a bőrpírt és gyulladást.
 
Borsmenta olaj
 
A borsmenta olaját alkalmazza közvetlenül a gyulladt, hólyagos területre. Hűsíti a gyulladást, csökkenti a fájdalmat.
 
forrás: http://gyogynovenysarok.hu/szajfertozesek-kezelese-gyogynovenyekkel/

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 8
Tegnapi: 47
Heti: 422
Havi: 2 553
Össz.: 478 438

Látogatottság növelés
Oldal: Antibiotikumot kiváltó csodanövények+ Szájfertőzések kezelése
“Gyógyszerekre nincs mindig szükség, de a gyógyulásba vetett hitre igen.” - © 2008 - 2024 - erzso-gyogyasz.hupont.hu

Az, hogy weboldal ingyen annyit jelent, hogy minden ingyenes és korlátlan: weboldal ingyen.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »