“Gyógyszerekre nincs mindig szükség, de a gyógyulásba vetett hitre igen.”

“Mindannyiunknak hatalmunkban áll választani egészség és betegség, gazdagság és szegénység, szabadság és szolgaság között. A miénk a döntés, nem pedig bárki másé.” (Richard Bach: Illúziók)

Érdekességek innen-onnan...

Vizeletterápia

A gondolat, hogy mihez kezdhetnénk a vizeletünkkel, nem nagyon foglalkoztat minket. Egyes szakértők azonban azt állítják, ez nagy hiba: a vizeletnek számos hatékony felhasználási módja van - bemutatjuk a leggyakoribbakat!

Az emberi vizelet manapság elég egysíkú szerepet tölt be az életünkben. Természetesnek tartjuk a jelenlétét, és ha egészségesek vagyunk, egyáltalán nem foglalkozunk vele. Legfeljebb akkor kattogunk rajta, ha felfázunk, ha fájdalmat érzünk vizelés közben, vagy ha vért találunk benne. Ezzel szemben sokan úgy vélik, saját egészségünk érdekében igenis érdemes lenne futnunk néhány kört, és utánanéznünk, milyen egyéb felhasználási módjai vannak a vizeletnek.

Mi is a vizelet?
A szervezetünkben felhalmozódó méreganyagokat a vesék választják ki a szervezetünkből. A vizelet elektrolitokat és anyagcseretermékeket is tartalmaz: húgysavat vagy például kreatinint. Nagy mennyiségű víz, hormonok, enzimek, sók, de olyan ionok is megtalálhatóak benne, mint a klorid, a nátrium vagy a kálcium. A vese által kiszűrt salakanyagok a vesemedencén keresztül a húgyvezetéken át a húgyhólyagba kerülnek, majd onnan a húgycsövön át távoznak a külvilágba. A kiürülő vizelet szinte mindig ugyanott végzi: a szennyvízcsatornában. Ez a lépés logikusnak tűnik, hiszen ezt tartjuk a leghigiénikusabb és a legésszerűbb módszernek arra, hogy megszabaduljunk a feleslegesnek tűnő vizelettől. Érdekes tény, hogy ezzel szemben egyes orvosok magabiztosan állítják, hogy a távozó vizeletnek nem a szennyvíz közt a helye. Ők úgy vélik, a vizelet hatékony eszköz, melyet életünk számos területén érdemes lenne alkalmazni.

Mire használhatjuk fel a vizeletet?

Az alábbiakban a vizelet 8 alternatív felhasználási módját mutatjuk be:

1. Vizeletterápia a fertőzések gyógyítására

Elsősorban Indiában, de Kínában is sok millió követője van a vizeletterápiának. Ennek oka, hogy sokan baktérium- és vírusölő hatást tulajdonítanak az emberi vizeletnek. A vizeletterápia alatt ajánlott a napi 0,5-1 dl vizelet elfogyasztása, méghozzá egy szuszra. Az elképzelés szerint hatása a kúra időtartamának növelésével fokozható.

 

2. Gyógyír a rák ellen 

Egyes kutatók régóta igyekeznek bebizonyítani: saját vizeletünk tartós fogyasztása gátolhatja a rákos sejtek anyagcseréjét. Bizonyos országokban olyan megbetegedéseket próbálnak vizelettel gyógyítani, mint a bőr-, a tüdő-, a méhnyak-, az emlő- vagy májrák. A természetgyógyászok a vizeletterápia kiegészítéseként masszázst és böjtöt is javasolnak a teljes felépülés érdekében.

3. Emésztési problémákra 

Az alternatív gyógymódok képviselői vizeletterápiát javasolnak gyomor- és bélpanaszokra, májproblémákra, savtúltengés vagy epebántalmak esetén is. A kúra intenzitása a probléma súlyosságától függ: az orvosok esetenként napi 4 adagot is tanácsolhatnak.

4. Fertőtlenítésre

A téma szakértői szerint a vizelet nemcsak belsőleg, de külsőleg is hatásos. A tapasztalatok szerint sebfertőtlenítésre és a kirepedezett bőr ápolására egyaránt alkalmas. Elég csupán napi pár cseppet dörzsölni az érintett felületre, és a bőrünk visszanyeri rugalmasságát.

5. Ránctalanításra

A távol-keleti nők hagyománya szerint a bőr selymes tapintású lesz, ha vizelettel tonizálják. Az elmélet szerint tehát a vizelet akár ránctalanító szérumként is használható.

6. Túlsúly ellen

A pisidiéta bizarr utat kínál a fogyni vágyóknak: az elképzelés lényege, hogy a szervezetünkbe fecskendezett vizelettel anyagcserénk becsaphatóvá válik, így könnyebben megszabadulhatunk a pluszkilóktól.

A vizelet nemcsak a testünk, de a ruháink fertőtlenítőszere is lehet. A vizeletünkben található anyagok ugyanis megszabadítják ruháinkat a foltoktól.

8. Trágyázásra

A kutatók szerint a vizeletnek a mezőgazdaságban is fontos szerep juthat. Trágyázás után ugyanis megfigyelhető, hogy a nitrogén tartalmú vizelet némiképp serkenti a növények növekedését, és akár a kártevőktől is megvédheti őket.

 

A kívülálló számára az egyik első kérdés, ami felmerül, hogy miként lehet meginni egy mérgező, a szervezet által kiválasztott folyadékot? 
Nos, a vizeletfogyasztók szerint ez tévedés, mert a vizelet nem toxikus. Az a csekély mérgező mennyiség, amit tartalmaz nem veszélyes a testre, sőt kifejezetten pozitív hatásai vannak az immunrendszerre. 
Hatásmechanizmusában ugyanis egyfajta oltóanyagként funkcionál: apró adagokban visszajuttatja a testbe azokat az anyagokat, melyek kiválasztódtak, vagy amelyek egy részét maguk a betegségek termelték ki, így téve ellenállóbbá szervezetünket. 
A vizelet egyébként 95%-ban tartalmaz vizet, 2.5 %-ban tartalmaz karbamidot és 2.5 %- ban pedig egyéb ásványanyagokat, sót, hormonokat és enzimeket . 
A vizeletterápiára számos tudományos magyarázatot igyekeznek adni e módszer terjesztői, fogyasztásáról pedig pontos leírásokat is olvashatnak az erre vállalkozók. Ha először próbálkozik valaki a vizeletterápiával, előbb fejben kell rá felkészülni, hogy legyőzze ellenérzéseit. A módszer hívei szerint apránként kell megkóstolni, míg képesek nem leszünk arra, hogy legalább egy pohárral megigyunk belőle. 

A vizeletet a terápia hívei a vizeletet a test titkos anyagának tartják, és állítják, hogy sok eset ismert, amikor valakit pont saját vizelete mentett meg egyéb élelem és folyadék hiányában. 
Harald W.Tietze, akit világszerte e különleges gyógymód pápájának tartanak, minden reggel egy csepp sárga testnedvvel segít egészségén. 
Török Szilveszter a vizeletterápia magyar helytartója már tudományosan is alátámasztotta. A sárga lé egyfajta multivitamin bomba, amely rengeteg ásványt és fel nem használt tápanyagot tartalmaz. Készítenek belőle kozmetikai krémeket, a gyógyászatban pedig szinte minden nyavalyára kifejti hatását. 

Recept: Végy 1 deci narancslevet, egy karika citromot, meg egy csepp reggeli vizeletet, alkalmazz némi díszítést, például papíresernyőt, és máris kész a gyógyító nedű. 

 

A vizelet terápia megkezdése

Különbözőek vagyunk, más az életmódunk, étkezési szokásaink, stressz tűrő képességünk, s ennek megfelelően minden ember adott pillanatban termelt vizelete is eltérő, egyedi és megismételhetetlen. Így van ez jól, hiszen annak az embernek a hólyagjában éppen összegyűlt vizelet pontosan azokat az összetevőket tartalmazza, melyek számára az adott pillanatban, személyre szabottan a legtökéletesebb gyógyszernek számítanak.

Amikor elkezdjük a vizeletterápiát, törekednünk kell arra, hogy jó minőségű "gyógyszert" állítsunk elő magunk számára, és, hogy agyunkat csupa kellemes és jó gondolattal töltsük meg. Testünk 70-80%-a víz, fontos, hogy milyen vízkristályokat hozunk létre magunkban gondolatainkkal, szavainkkal (www.napleany.hu/filmek/vízüzenetei; www.napleany.hu/hangterapia; www.napleany.hu/hangmasszazs; www.napleany.hu/hangfürdő)

A vizeletterápia alkalmazásának több módja van: reggeli első vizelet középső részének fogyasztása, masszázs vizelettel, homeopátiás vizelet fogyasztása.

A terápia megkezdése előtt konzultáljon orvosával, bár  ennek nincs olyan nagy jelentősége, mint egyéb hagyományos vagy modern gyógymód alkalmazásánál.

A vizelet ivása: A vizelet gyűjtésére használjunk egy tiszta üvegpoharat. Az első néhány ml-t - amely a húgycsövet kitisztítja - valamint a vizelet utolsó néhány ml-ét ne használjuk fel. A középsugaras vizeletet fogyasszuk el éhgyomorra és utána legalább fél órán át ne együnk és ne igyunk. A reggelenkénti egyszeri vizelet fogyasztása csak arra elég, hogy fenntartsa az egészséget, beteg embereknél komolyabb kúrát kell alkalmazni.

Cseppek a nyelv alá: A vizeletcseppeket a reggeli első vizelet középső részéből egy szemcseppentővel tesszük a nyelvünk alá. Első nap 1 - 5 cseppet, második nap 5 - 10 cseppet, napjában kétszer, reggel és este. Ezt az adagolást  a tényleges panaszok megszűnéséig érdemes fenntartani, vagy szükség esetén növelni is lehet.

Gargalizálás: A gargalizáláshoz friss vizeletet használunk, majd egy idő után kiköpjük. A szájban fellépő fertőzés, fogágy gyulladás, fogfájás vagy torokgyulladás esetén a vizeletet tanácsos akár 20-30 percig is a szájban tartani.Irrigálás: Hüvelyi és húgyúti fertőzések, betegségek esetén a vizelettel történő irrigálásnak gyógyító hatása van, megszünteti a nehéz vizelést is.

Bedörzsölés: Bőrbetegségeknél, ekcéma, pikkelysömör, korpa stb.

Lábáztatás: lábujjak közti kipállás, ekcéma, láb vérellátásának fokozása, hólyagproblémák. Erre a célra alkalmas a friss és a régi (4 napos, felmelegített) vizelet is.

Ülőfürdő: nemiszervi és végbél probléma (pl. aranyér) Friss közép sugaras összegyűjtött vizeletet kellő hőfokra melegítünk és beleülünk. Keverhetjük pásztortáska, körömvirág és cickafark teákkal is. De lehet felváltva alkalmazni a vizelet és a gyógyfüves fürdőt.

Szemfürdő, szemcsepp: Friss vagy felforralt régi vizelettel (esetleg vízzel hígítva) lemossuk a szemeket vagy belecseppentünk. Hosszabb időn keresztül alkalmazott szemfürdő javíthatja a látást.

1. Májbetegség: Összenyomkodott nyers gyömbért áztatni 5 percig a vizeletbe, majd meginni.

2.Vesebetegség: Vizeletbe Zsurló forrázatot tenni.

3. Hasnyálmirigy (cukorbetegség): Vizelet + 1 dl kecskerutafű és áfonyalevél forrázat + csalángyökér főzet.

4. Bőrbetegségek: 1 dl vizelet + 1 csipetnyi kurkuma belsőleg
2 dl vizelet + 1 ek. Kurkuma + 0,5 dl ghi + kiskanál méz külsőleg

5. Gyomor és bélbetegségek: 1 dl vizelet + 1 dl nyers kókuszlé

6. Rák és májgyulladás: lépes mézből előállított propoliszt vizelettel keverve fogyasztani (Nakao japán kutató)

"44. Vers Parvati, most elmesélem neked a masszírozás módját. Ennek a masszázsnak eredményeként élvezheted a meditáció minden gyümölcsét, megváltozik életstílusod és a szellemi fejlődés magasabb fokára léphetsz.

45. Vers A shivambu- t (vizeletet) egy agyagedénybe fel kell forralni és egynegyedére lepárolni. Miután kihűlt, ezt a kivonatot kell a masszázshoz felhasználni.
A masszázs alkalmazása tökéletesíti az embert."

 

Táplálkozási szabályok

3 l ásványvíz naponta.

Kerülni kell az egyoldalú és túlzott mértékű táplálkozást.

Tilos: hús, hal, tojás, tartósítószerek, kávé, kakaó, csokoládé, feketetea, alkohol, cukor, só (minimális, korlátozott mennyiségben), dohányzás, szénsavas italok, gomba, erős fűszerek, hagyma, élesztő. Több, szintetikus gyógyszer szedésével egyidejűleg nem alkalmazható a kúra!!!

 

Gyógyulási krízis

Néhány embernél gyógyulási krízis tapasztalható. Állapotuk átmenetileg romlik, mielőtt a javulás bekövetkezne. A hagyományos gyógyító módszerek alkalmazása esetén ez teljesen normálisnak tekinthető, és ilyen esetekben, azt tanácsoljuk, hagyja abba a beteg a terápiát egy rövid időre, majd néhány nap elteltével, kezdje újra, egészen kicsi, napról napra emelkedő dózissal.

 

Fellépő gyógyulási krízis tünetek

Köhögés, nátha: Reakció a légutak fokozott váladék kiválasztására.

Általános erőtlenség: a fokozott méreganyag kiválasztás következménye. Sok pihenés, ésszerű diéta.

Láz: Jele lehet, hogy a szervezet elkezdte a méreganyagok elégetését, kiürítését.

Laza széklet: Eleinte hasmenés előfordulhat.

Bőrkiütés: A kúra 3-7 napján pattanások, bőrkiütések jelenhetnek meg a bőrön.

Hányás: Lehet a szervezet első reakciója a vizelet ivásra, de ennek kiinduló pontja nem a gyomor, hanem az agy.

Helytelen étkezés, de főleg betegségek – láz – epeproblémák miatt a vizeletnek kellemetlen szaga és íze lehet. Könnyebb meginni, ha esetleg vízzel keverjük.

Máj-szív-vesebetegségek! A kúra megkezdése előtt feltétlen konzultáció a terapeutával!

Terhes nők! Első, reggeli vizeletből nem ihatnak. Először tea, tej, víz fogyasztás. Csak híg világos színű vizelet alkalmas a számukra.

 

A vizelet néhány fontos alkotóeleme

Agglutinin és precipitin: Agglutináló antitest és fajidegen fehérje hatására az élő szervezetben képződő ellenanyag a vírusok közömbösítő anyaga.

Antineopiston: A rákos sejtek növekedését, a normál sejtstruktúrák befolyásolása nélkül, szelektíven akadályozó anyag.

Beta-Indol-Ecetsav: szarkómák, karcinómák, szomatikus daganatok növekedését akadályozó vegyület.

DHEA (Dehydroepiandrosteron): Az elhízást, a cukorbetegséget, a mellrákot és a vérszegénységet megelőző, a csontvelő növekedését serkentő anyag. A DHEA befolyásolja az öregedés folyamatát is.

Directin: Ez az anyag képes összhangot kialakítani a rákos sejtek struktúrájában.

S-faktor: A természetes alvást segítő anyag.

H11: A rákos sejtek kifejlődését gátló faktor.

Interleukin-1: A biokatalizátorok egyik típusa.

Szervetlen vegyületek: Nátrium, Kalcium, Kálium, Magnézium, Vas, Réz, Szelén, Higany, Cink, Klór, Kobalt, Bróm, Jód, Fluor, és még sok más elem.

Természetes Kortizon (Kortizol): A gyógyításban gyakran alkalmazott gyulladás gátló anyag.

Különféle hormonok: Többek között az agy működést, a testsúlyt, és a szervezetben lejátszódó számtalan folyamatot szabályozzák.

Protein globulinok: különféle allergének elleni antitesteket tartalmaznak, azonosnak tekinthetőek a szérumimmunglobulinokkal.

Prostaglandinok: Szülést szabályozó hatóanyagként ismertek, de a vérnyomás csökkentésére  is használatos értágítók.

Proteozok: Immunológiai hatóanyagok.

Renin (oltó-gyomorenzim): a véredények állapotát, valamint a vérnyomást befolyásoló protealitikus enzim.

Urokináz: Értágító hatású polipeptid, segíti a véráramlást, oldja a trombusokat, tüdőembóliákat, és javítja az izomtónust.

Karbamid: Ez az anyag biztosítja a vizelet antibakteriális hatását. Daganat ellenes és szerves oltóanyagként képes a szervezetben lévő zsírok és természetes váladékok feloldására.

Húgysav: Részt vesz a szervezet öregedési folyamatának és a szabadgyökök elpusztításának szabályozáséban. TBC ellenes hatása is van.

3-Metyl Glyoxál: Ezt az anyagot elsőként Szentgyörgyi Albertnek sikerült kiválasztani a vizeletből. A rákos sejtek elpusztítására szolgál.

 

Gyógyászati készítmények, melyek vizeletet tartalmaznak

Indiában ayurvédikus szerként tehénvizelet: májzsugorodás, fejfájás, láz, malária, vízhajtó

Pakisztán, kecskevizelet: sárgaság, féregűző

Arckrémekbe

Premarin:  kancák vizeletéből(ösztrogén tartalmú)

Perganol: (ösztrogén tartalmú) 110 ezer délamerikai és olasz a változás korán túljutó asszony szolgáltat, nőknél peteérésre és teherbeesés elősegítésére. Férfiaknak termékenyítő képesség fokozására.

Ureaphil: vizelethajtó gyógyszer

Urocine-Panafil: kenőcsök, bőrön lévő fekélyek, égési sérülések, fertőzések

Amino-Cervix: méhnyak problémák kezlésére

Premarin: ösztrogén pótló vizelet kivonat

Metrodin: ösztrogén emelésére szolgáló hormon készítmény

 

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 212
Tegnapi: 49
Heti: 464
Havi: 1 815
Össz.: 480 448

Látogatottság növelés
Oldal: Vizeletteráia
“Gyógyszerekre nincs mindig szükség, de a gyógyulásba vetett hitre igen.” - © 2008 - 2024 - erzso-gyogyasz.hupont.hu

Az, hogy weboldal ingyen annyit jelent, hogy minden ingyenes és korlátlan: weboldal ingyen.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »