“Gyógyszerekre nincs mindig szükség, de a gyógyulásba vetett hitre igen.”

“Mindannyiunknak hatalmunkban áll választani egészség és betegség, gazdagság és szegénység, szabadság és szolgaság között. A miénk a döntés, nem pedig bárki másé.” (Richard Bach: Illúziók)

Házi antibiotikumok

Az antibiotikumok szerepe egyszerű; megölni a baktériumokat a szervezetben. Mindegyiket. A jókat is.

 

antibiotikum.jpg

 

Merthogy léteznek hasznos baktériumok, ezek fontos szerepet játszanak például az emésztésben, avitaminok hasznosításában, vagy az immunrendszer optimum ponton való működtetésében. Azantibiotikum elpusztítja ezeket is. Mára egyre több kutató kezeli óvatosan az antibiotikum-kérdést, sokak szerint ez a fajta pusztítása az ember természetes rendszerének az egyik legfontosabb kiváltó oka az olyan súlyos betegségek kialakulásának, mint például az asztma vagy a rák.


Azt ma már sokan tudják, hogy az antibiotikumok mellé érdemes, sőt szükséges probiotikomot is fogyasztani, mely helyreállítja a belső egyensúlyt. Most nézzünk pár természetes antibotikumot, melyek nem zavarják össze szervezetünk természetes működését!

Méz
mézet már sok évvel az antibiotikumok megjelenése előtt is alkalmazták különböző megbetegedések során. Ma már bizonyított tény, hogy a méz tisztítja a fogakat, elpusztítja a szájban lévő baktériumokatés segít a vérző íny helyreállításában.

Oregánó olaj 
Az oregánó olaj a nélkül öli meg a kórokozókat szervezetében, hogy bántaná a „jó” baktériumokat. A fűszer titka a karvakrol nevű anyag, mely ideális esetben 70%-át adja az oregánónak.

Az oregánó olajat használhatjuk kézfertőtlenítőként, permetezhetjük a levegőbe, bedörzsölhetjük a bőrbe, vagy szedhetjük kapszula formájában. Napi 600 mg például hatékonyan veszi fel a harcot a különböző gyomorfertőzésekkel szemben.

Echinacea
Az elmúlt évek nagy slágerét, az echinaceát az indiánok már évszázadokkal ezelőtt használták, mint rendkívül hatásos antibiotikumot, hiszen hatékonyan vette fel a harcot a fertőzésekkel valamint gyulladásokkal szemben.

Az echinacea kapható tintúra-, kivonat-, és tabletta formájában. Gyökeréből tea készíthető.

Fokhagyma
fokhagymát éveken keresztül használták különféle megbetegedések ellenszereként. Az 1700-as években például a pestis egyik hatásos ellenszereként szolgált. Ez az erősen antibakteriális hatású gyógy- és fűszernövény úgy pusztítja a szervezet betolakodóit, hogy közben nem bántja a jótékony hatású baktériumokat. Rendkívül magas antioxidáns tartalma segít harcolni a kialakult szabadgyökök ellen, így erősítve az immunrendszert. Fogyaszthatja nyersen, teaként vagy ételekben is, ez esetben ügyeljen rá, hogy ne főzze túl!

 

antibiotikum2.jpg

 

Olíva levél kivonat

Az olíva fa egy egészségügyi jolly joker. Termése, levelei és magja is rendkívüli mértékben erősíti az immunrendszert, harcol a vírusok és bacilusok ellen, valamint helyreállítja a gyomor természetes egyensúlyát.

(szerkesztői megjegyzés: méregtelenítő hatása van, de nem kifejezetten tartják számon, mint antibiotikum, mégis említésre méltó, hiszen számos forrásban említik így)

Gyömbér
gyömbér több jótékony hatással is rendelkezik. Gyakran tanácsolják hányingerrel, tengeribetegséggel vagy terhességi rosszulléttel küszködők számára, mindezek mellett pedig a téli influenza szezonban rendkívüli segítség a kórokozók elleni harcban. Szerencsére legalább olyan könnyű belecsempészni étrendünkbe, mint a fokhagymát; fogyaszthatjuk teaként, fűszerezhetjük vele ételeinket, illetve különféle dzsúzokat, turmixokat készíthetünk belőle.
(szerkesztői megjegyzés: méregtelenít és gyorsítja az anyagcserét)

Kókusz olaj
kókuszban található telített zsírsavak erősen antibakteriális hatásúak. Olajának felhasználása rendkívül népszerű a kozmetika iparban, mivel segít megelőzni a bőr fertőzéseit, így hatásos lehet például az ekcéma, a pikkelysömör vagy a különböző bőrgyulladások elleni harcban.

Fahéj
Tanulmányok szerint a fahéj a legtöbb kórházakban megtalálható kórokozóval szemben képes felvenni a harcot, sőt, még olyan esetekben is hatásos, amikor a laboratóriumi úton előállított antibiotikumok már csődöt mondanak!

(szerkesztői megjegyzés: a fahéj trükkösnek számít a felsoroltak között, elsősorban parazitairtóként valamint emésztés elősegítésére használatos)

Lóhere
Még napjainkban is rengeteg fogorvos alkalmazza a lóherét, mint természetes fertőtlenítőszert – például gyökérkezelések alkalmával. Ha Önnek visszatérő fogpanaszai vannak, rágcsáljon lóhere leveleket néhány percig, ez 2 órán belül megszünteti panaszait. Hatóanyaga, az eugenol természetesen olajként is hasznosítható.

 

Forrás: http://tudnodkell.info/

 

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 3
Tegnapi: 17
Heti: 212
Havi: 297
Össz.: 490 097

Látogatottság növelés
Oldal: Házi ANTIBIOTIKUMOK
“Gyógyszerekre nincs mindig szükség, de a gyógyulásba vetett hitre igen.” - © 2008 - 2024 - erzso-gyogyasz.hupont.hu

Az, hogy weboldal ingyen annyit jelent, hogy minden ingyenes és korlátlan: weboldal ingyen.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »